| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Disc Grinder |
| Power Source: | Hand Push |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | JK730 |
| Motor power | 18.5kw |
| Converter power | 30kw |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50-60HZ |
| Grinding width | 730mm |
| Rotating speed | 0-3600rpm |
| Weight/Size | 480kg/ |







