| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Disc Grinder |
| Power Source: | Hand Push |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | GT300 |
| Motor power | 4kw |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50-60HZ |
| Grinding width | 300mm |
| Rotating speed | 0-1500rpm |
| Weight/Size | 95kg/960*580*500mm |





