| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Disc Grinder |
| Power Source: | Manual |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | X68 |
| Motor power | 7.5kw |
| Inverter power | 7.5kw |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50-60HZ |
| Grinding width | 680mm |
| Rotating speed | 0-3600rpm |
| Weight/Size | 390kg/1150*700*980mm |






