|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | LS-1200L |
| Generator | Disesl 3.8KW |
| Volts | 220V |
| Output Speed | Adjustable |
| Hand Tube Length | 15m |
| Hot Melt Kettle Volume | 1200L |
| Combustor | Ltalian Riello 445T1 Combustor |
| Filling Material Heating Time | 30-40mins |
| Temperature Range | 0~280ºC |
| Size | 3000*1900*2100mm |
| Weight | 1630KG |